X akcja poboru krwi za nami

18 Cze

13 czerwca po raz dziesiąty mieliśmy okazję oddać krew w krwiobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, który przyjechał do Kosakowa. Z tej szansy skorzystały 32 osoby, które się zarejestrowały. Po przejściu niezbędnych badań, ostatecznie krew oddało 26 z nich, co dało 11700 ml krwi.

Akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Przez cały czas przed drzwiami ambulansu gromadziły się osoby, które czekały na rejestrację. Akcję zorganizowaną przez Kosakowski Klub HDK wsparł Urząd Gminy oraz Bistro Tanie-Szamanie z Kosakowa, które obdarowało krwiodawców bonami rabatowymi.

Podczas dotychczasowych dziesięciu akcji organizowanych od stycznia ubiegłego roku zebraliśmy już ponad 100 litrów krwi! DZIĘKUJEMY 🙂

Sołtys Kosakowa, Andrzej Śliwiński dziękuje wszystkim osobom, które przyłączyły się do tego sukcesu. Kolejna akcja poboru krwi zaplanowana jest na sobotę 11 sierpnia!