Węgierska para wygrywa XI Kosakowo Volley 2018!

22 Maj

19 maja 2018 roku odbyła się XI edycja turnieju siatkówki plażowej Kosakowo Volley o Puchar Sołtysa Kosakowa. Jak co roku, organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Aktywne Kosakowo oraz Sołtys Kosakowa Andrzej Śliwiński. 

Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00. Początkowo, rozegrano mecze fazy grupowej. Następnie, zwycięzcy grup, utworzyli dwie pary półfinałowe, po spotkaniach których rozegrano mecze o 3. miejsce oraz finał.

W meczu o trzecie miejsce Agnieszka Laskowska i Maciej Kot pokonali parę Paulina Romanowska i Rafał Wittstock. W finale, po zaciętej rywalizacji, rozstrzygniętej po rozegraniu trzech setów, zwycięska okazała się węgierska para Rebeka Soos i Mate Farkas, do której trafił Puchar Sołtysa Kosakowa Andrzeja Śliwińskiego. Pokonali oni duet Jennifer Fois i Piotr Wysocki
Puchar właściciela firmy Celstan, Stanisława Władysława Śliwy, dla najlepszej zawodniczki turnieju trafił w ręce Rebeki Soos, najlepszym zawodnikiem został zaś Piotr Wysocki.

Słoneczna pogoda dopisywała przez cały czas trwania turnieju, dlatego też zmaganiom sportowym i wspólnej zabawie towarzyszył piknik przy grillu.

Dziękujemy firmie Celstan, firmie Depilconept, Gminie Kosakowo oraz Panu Michałowi Przysieckiemu za ufundowanie nagród.

Poniżej przedstawiamy komplet wyników:

Grupa A

9:00      Natalia Brzostek, Alan Grzyb  –  Paulina Romanowska, Rafał Wittstok 11:21

9:20      Paulina Romanowska, Rafał Wittstok –   Sylwia Piesik, Adam Czarnecki 21:05

9:40      Sylwia Piesik, Adam Czarnecki –  Natalia Brzostek, Alan Grzyb 13:21

 

Tabela

  • Paulina Romanowska, Rafał Wittstok 2             42:16     6 pkt
  • Natalia Brzostek, Alan Grzyb 2             32:34     3 pkt
  • Sylwia Piesik, Adam Czarnecki 2             18:42     0 pkt

 

Grupa B

10:00    Aleksandra Betiuk , Maciej Skowroński –  Karolina Kraszkiewicz , Mariusz Malesa 13:21

10:20     Karolina Kraszkiewicz , Mariusz Malesa –  Rebeka Soos , Mate Farkas 15:21

10:40    Rebeka Soos , Mate Farkas –  Aleksandra Betiuk , Maciej Skowroński 21:14

 

Tabela

  • Rebeka Soos, Mate Farkas 2             42:29     6 pkt
  • Karolina Kraszkiewicz, Mariuz Malesa 2             28:34     3 pkt
  • Aleksandra Betiuk , Maciej Skowroński 2             27:42     0 pkt

 

Grupa C

 

11:00     Paulina Kosińska, Paweł Gregorek – Jennifer Fois, Piotr Wysocki 19:21

11:20     Jennifer Fois, Piotr Wysocki – Katarzyna Waracka, Tomasz Dera 21:18

11:40     Katarzyna Waracka, Tomasz Dera – Paulina Kosińska, Paweł Gregorek 09:21


Tabela

  • Jennifer Fois, Piotr Wysocki 2             42:37     6 pkt
  • Paulina Kosińska, Paweł Gregorek 2             40:30     3 pkt
  • Katarzyna Waracka, Tomasz Dera 2             27:42     0 pkt

 

Grupa D

12:00     Justyna Świerczyńska, Szymon Nadolny – Agnieszka Laskowska, Maciej Kot 19:21

12:20     Agnieszka Laskowska, Maciej Kot – Aleksandra Lange, Andrzej Sinkiewicz 21-12

12:40     Aleksandra Lange, Andrzej Sinkiewicz – Justyna Świerczyńska, Szymon Nadolny 24-22

 

1) Agnieszka Laskowska, Maciej Kot                  2          42:31     6 pkt

      2) Aleksandra Lange, Andrzej Sinkiewicz            2        36-43     3 pkt

      3) Justyna Świerczyńska, Szymon Nadolny         2       41-45     0pkt

 

Półfinały

Paulina Romanowska, Rafał Wittstok – Jennifer Fois, Piotr Wysocki     14:21

Rebeka Soos, Mate Farkas – Agnieszka Laskowska, Maciej Kot   21:19

 

Mecz o 3 miejsce

Paulina Romanowska, Rafał Wittstok – Agnieszka Laskowska, Maciej Kot 0:2 (11:15, 09:15)

Finał

Jennifer Fois, Piotr Wysocki –  Rebeka Soos, Mate Farkas 1:2 (08:15, 16:14, 10:15)

                                                                                                                                                                    

Najlepsza zawodniczka – Rebeka Soos

Najlepszy zawodnik – Piotr Wysocki

 

Klasyfikacja końcowa:

1) 🇭🇺 Rebeka Soos, Mate Farkas
2) 🇵🇱 Jennifer Fois, Piotr Wysocki
3) 🇵🇱 Agnieszka Laskowska, Maciej Kot

4) 🇵🇱️ Paulina Romanowska, Rafał Wittstok 
5-8) 🇵🇱️ Natalia Brzostek, Alan Grzyb 
5-8) 🇵🇱️ Karolina Kraszkiewicz, Mariusz Malesa 
5-8) 🇵🇱️ Paulina Kosińska, Paweł Gregorek
5-8) 🇵🇱️ Aleksandra Lange, Andrzej Sinkiewicz
9-12) 🇵🇱️ Sylwia Piesik, Adam Czarnecki 
9-12) 🇵🇱️ Aleksandra Betiuk, Maciej Skowroński
9-12) 🇵🇱️ Katarzyna Waracka, Tomasz Dera
9-12) 🇵🇱️ Justyna Świerczyńska, Szymon Nadolny