Staw w Kosakowie

W centrum wioski Kosakowo znajduje się staw. Już w czasach pierwszych mieszkańców Kosakowa był on punktem skupiającym życie całej wioski. Przed wojną dookoła stawu znajdowały się gospodarstwa rolne. (zd. Staw w Kosakowie przed II Wojną Światową).

W roku 2003 została wybrukowana kostką ul. Nad Stawem, a sam staw oczyszczony (zd. Poświęcenie przez ks. proboszcza Jana Grzelaka nowo otwartej ulicy Nad Stawem.) Dzięki tym zabiegom ulica ta stała się prawdziwym centrum wypoczynku i rekreacji nie tylko dla mieszkańców wioski. Obok stawu powstał plac zabaw, który został przeniesiony z terenów boiska wiejskiego.

Staw w roku 2006 został zarybiony. Od tego czasu bardzo chętnie odwiedzają naszą miejscowość wędkarze. Opłata za wędkowanie to normalny bilet 5 zł za dobę ; ulgowy 2.5 zł (dzieci i młodzież). Bilety można nabyć u sołtysa (ul. Chrzanowskiego 2 na samym skrzyżowaniu Gdynia-Dębogórze-Rewa). W  roku 2007 staw również został zarybiony ponad 150 sztukami szlachetnej ryby. Tradycją naszej wioski staje się również turniej wędkarski organizowany przez ks. Jana Grzelaka, radnego i radę sołecką wsi. (Zawody wędkarskie na stawie w Kosakowie).

Od roku 2008 wprowadzamy możliwość wypożyczenia przez wędkarzy u nas łowiących czasopism o wędkarstwie. Prasę można wypożyczać przy zakupie biletu (za 5 zł i 2.5zł) całkowicie bezpłatnie. Mamy nadzieję, że pomysł ten zostanie dobrze przyjęty przez naszych wędkarzy.

Zdjęcia stawu w Kosakowie.

Staw w Kosakowie przed II Wojną Światową Poświęcenie przez ks. proboszcza Jana Grzelaka nowo otwartej ulicy Nad Stawem Staw w Kosakowie dzisiaj Fontanna na stawie w Kosakowie Zawody wędkarskie na stawie w Kosakowie