Rowery

Wyprawa na Słowację

Jak wiele osób tak i mieszkańcy naszej wioski spędzali wakacje i to aktywnie. Przejechali na rowerach wzdłuż Słowacji. Wyprawa trwała 7 dni i przekręcili ponad 400km.

Zobaczyliśmy m.in. piękne miasta i wioski Słowacji (Poprad, Spiską Nową Wieś, Komarchy). Ale odwiedziliśmy również Polskie miasta naszą miejscowość siostrzaną Krościenko oraz Zakopane, gdzie weszliśmy na Sokolnicę. Po drodze przejeżdżaliśmy przez wiele uroczych wiosek, które jeszcze do dzisiaj zachowały swoją tradycję budownictwo i wyglądały częściowo jak nietknięte przez cywilizację.

Jednak nie tylko jechaliśmy zobaczyliśmy również Słowacki Raj (do podróży tam namawiamy wszystkich, gdyż nocleg jest dużo tańszy (pole namiotowe 8zł od osoby), a widoki są niesamowite) oraz zamek Spiski Hrad.

Nocowaliśmy w Słowacji pod namiotami zarówno na „dziko” jak i na polach kempingowych. Pogoda niestety była deszczowa, zatem nie zawsze było bardzo przyjemnie. Wynagradzały nam to piękne widoki Słowackich gór oraz często zdarzające się kilkukilometrowe zjazdy.

Zachęcamy wszystkich do wypraw rowerowych i odwiedzenia Słowacji, gdyż jest to piękny, ale i trochę tańszy od Polski kraj.

** – galeria z wyprawy – **

http://picasaweb.google.com/wieskosakowo/Slowacja

Więcej o naszej wyprawie,dokładną relację i więcej zdjęć można znaleźć na stronie kolegi Kamila: www.sparhawk.pl/slowacja-rowerem-2008/ . Zapraszamy serdecznie.

Jeżeli jesteście mieszkańcami i chcielibyście również zaistnieć na stronie, zapraszamy do wysyłania artykułów na nasze e-maile lechuch@gazeta.pl (więcej informacji w kontakcie).