Dla turystów

Kosakowo jest malowniczą położoną wioską na terenie Kępy Oksywskiej. Dla odwiedzających nas turystów najważniejszymi atrakcjami będzie bliskość morza (Zatoka Pucka – 1.5 km) oraz centrum Gdyni (10 km) oraz bardzo dogodny dojazd w te dwa miejsca. Bardzo dobrym pomysłem są podróże rowerowe i wypoczynek aktywny. W naszych terenach nudzić na pewno nie będą się rowerzyści , windsurfingowcy, biegacze, spacerowicze i osoby uprawiające inne sporty związane zarówno z wodą, powietrzem (bardzo dobre miejsca na paralotniarstwo) i ziemią. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE

Więcej o Kosakowie można się dowiedzieć i zobaczyć w materiałach do ściągnięcia

W sołectwie Kosakowo warto odwiedzić kościół z unikalną Drogą Krzyżową. Te obrazy posiadają motywy obozu Stuthoff.  Warto również zobaczyć plebanię i zabudowania powstałe w 20 – leciu międzywojennym. Więcej o Kościele można przeczytać na stronie kościół p.w. św. Antoniego.

W naszej wiosce warto aktywnie spędzać czas. Zapraszamy do odpoczynku i wędkowania nad naszym stawem. Można u nas uprawiać siatkówkę na boisku plażowym, a także do kibicowania naszym zawdonikom podczas cyklicznie organizowanych turniejów. Bardzo dobrym miejsce do spędzania wolnego czasu jest również trakt pieszo-rowerowy, który ciągnie się od Kosakowa aż do Pierwoszyna. Ma on ponad 2 km. długości. W tymi miejscu można pobiegać, pojeździć na rolka lub rowerze. Więcej o trakcie znajdziecie Państwo tutaj. Organizowane są też na nim coroczne biegi niepodległościowe.