Celstan Kosakowo wygrywa Kosakowiak Cup

20 Lut

W sobotę 16 lutego br. w Hali Centrum Sportowego w Kosakowie  odbyły się III Mistrzostwa Gminy Kosakowo w Futsalu, o Puchar Sołtysa Kosakowa Andrzeja Śliwińskiego, „Kosakowiak-Cup”. Była to pierwsza runda  nowej formuły rozgrywek o nazwie „Cztery Pory Roku”. Przed Nami jeszcze trzy turnieje, które po podsumowaniu całego cyklu wyłonią Mistrza Gminy Kosakowo w piłce nożnej. Honorowy patronat nad rozgrywkami objął  Wójt Gminy Kosakowo Marcin Majek.

Z powodu ogłoszonej żałoby narodowej po śmierci byłego premiera pierwszego niekomunistycznego rządu  Jana Olszewskiego, oficjalne otwarcie zawodów poprzedziła minuta ciszy. Zawodników powitali Wójtowie Majek i Kopitzki oraz organizatorzy.

W rozgrywkach wzięło udział 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Każdy mecz był zacięty ale do półfinałów mogły awansować po dwa zespoły z każdej grupy, które zgromadziły  największą ilością punktów. Z grupy A, awansowały drużyny: Hito Sushi i Dębogórze Wybudowanie, natomiast z grupy B: Celstan Kosakowo (z kompletem zwycięstw) i Mistral Pogórze.

W pierwszym półfinale spotkały się drużyny Celstan Kosakowo i Dębogórze Wybudowanie, a mecz zakończył się zwycięstwem Celstanu Kosakowo 2-1. I to właśnie ekipa z Kosakowa jako pierwsza zameldowała się w finale. Drugi półfinał rozegrały drużyny Hito Sushi i Mistral Pogórze, gdzie przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis, a bramkę na wagę awansu do finału 15 sekund przed końcem spotkania, zdobyła ekipa z Pogórza.

Mecz o trzecie miejsce rozegrały drużyny Dębogórze Wybudowanie i Hito Sushi. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2, a o rozstrzygnięciu zdecydowały rzuty karne. Grę nerwów lepiej wytrzymała ekipa Hito Sushi wygrywając 6-5 i tym samy zajmując trzecie miejsce w turnieju.

Wielki finał został rozegrany pomiędzy drużynami  Celstan Kosakowo i Mistral Pogórze. Te zespoły rywalizowały już ze sobą w grupie B, gdzie zwycięstwo 4-1 odniosła drużyna z Kosakowa. Tym samym mecz finałowy był okazją do rewanżu. Już na początku meczu prowadzenie objęła ekipa z Pogórza ale rywale tego dnia byli poza zasięgiem, strzelając trzy bramki. Mecz zakończył się zwycięstwem Celstanu Kosakowo 3-1. Oba zespoły otrzymały zaszczyt reprezentowania Gminy Kosakowo w Mistrzostwach Powiatu Puckiego „KIBOL CUP”, który odbędzie się 3 marca w Cetniewie.

Zwycięzcy otrzymali puchar sołtysa Kosakowa Andrzeja Śliwińskiego. Za zajęcie drugiego miejsca drużyna otrzymała puchar wójta Majcina Majek (nagrodę wręczył wicewójt Marcin Kopitzki). Trzeciej drużynie turnieju swój puchar wręczył dyrektor PUK Peko, Zdzisław Jaroni.

Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Celstan Kosakowo Paweł Fopka, który w 5 spotkaniach zdobył 10 bramek. Natomiast statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała do zawodnika Mistral Pogórze, Pawła Woźniaka.

Statuetki Stanisława Władysława Śliwy, właściciela firmy Celstan dla wyróżnionych zawodników wręczył radny Michał Przysiecki.

Klasyfikacja końcowa: 1. Celstan Kosakowo, 2. Mistral Pogórze, 3. Hito Sushi, 4. Dębogórze Wybudowanie, 5. Rewa, 6. Sztorm II Kosakowo, 7. Kazimierz i Sztorm Kosakowo, 9. Pierwoszyno, 10. Ajax Dębogórze.

Organizatorzy dziękują lokalnej firmie Celstan z Kosakowa za ufundowanie statuetek i pucharów dla zwycięzców.

Organizatorami turnieju byli: Sołtys Kosakowa i Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Śliwiński, Radny Gminy Michał Przysiecki oraz Ref. ds. Sportu, Turystyki i Rekreacji.